Dziś o godzinie 15:00 będzie miał miejsce ingres nowego Metropolity wrocławskiego ks. abpa Józefa Kupnego do katedry Wrocławskiej. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości.
Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, odprawianych codziennie po Mszy Świętej o godzinie 18:00.
W środę 19 czerwca o godzinie 18:00, zapraszamy do udziału w Mszy Świętej zbiorowej za zmarłych. Imiona naszych zmarłych zapisujemy na kartkach wspominkowych i składamy przed Mszą Świętą do koszyka na balustradzie.
W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek, 17 czerwca – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego. W piątek, 21 czerwca – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi.
W przyszłą niedzielę o godzinie 18:00, w XXX rocznicę wizyty papieża Jana Pawła II we Wrocławiu, zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta dziękczynna za pielgrzymki bł. Jana Pawła II oraz o jego kanonizację. Po Mszy Świętej panel dyskusyjny pt.: „Obrońmy wiarę. Upadek chrześcijańskiej cywilizacji Europy.” W panelu będą uczestniczyć: były marszałek Sejmu RP Marek Jurek, euro poseł Konrad Szymański, ks. prof. Józef Pater oraz ks. dr hab. Andrzej Małachowski. Po panelu Nieszpory i procesyjne przejście z pochodniami do Klasztoru Sióstr Urszulanek. Podczas procesji Schola Gregoriana Silesiensis wykona nokturn o św. Janie Chrzcicielu. Zachęcamy także do skorzystania z programu Noce kościołów. Szczegóły na plakacie.
Organizujemy pielgrzymkę do La Salette we Francji oraz Montserrat w Hiszpanii, w dniach od 15 do 24 sierpnia. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła. Zapisy i informacje u ks. Arkadiusza.
W zakrystii możemy nabyć prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego, w którym m.in.: przeczytamy o ważnym raporcie bez konsekwencji – czyli o tym, co Kościół stracił w PRL a co odzyskał w III RP; o bł. Jose – meksykańskim dwunastoletnim męczenniku, bohaterze filmu Cristiada; o tym, jak Viktor Orban, premier Węgier, wbrew Unii Europejskiej zreformował węgierską gospodarkę; a także o XXX rocznicy wizyty Jana Pawła II na Dolnym Śląsku. Dzieciom polecamy Małego Gościa Niedzielnego, jest to już numer podwójny, wakacyjny.
W ubiegłym tygodniu do wieczności odszedł nasz parafianin: śp. Antoni Stryjeński (lat 67). Módlmy się o życie wieczne dla niego: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
Transmisje można oglądać jedynie NA ŻYWO, ponieważ MSZA ŚWIĘTA jest spotkaniem z ŻYWYM BOGIEM, a nie z obrazem, który można sobie przewijać w dowolnym momencie.
Ponadto warto przypomnieć, że jeśli nie mamy przeszkód zdrowotnych to oglądanie Mszy Świętej nie zastępuje moralnego obowiązku wobec III przykazania (Pamiętaj, abyś dzień święty święcił).
W liście Jana Pawła II o świętowaniu niedzieli czytamy: „ci z wiernych, którzy z powodu choroby, niesprawności lub innej ważnej przyczyny nie mogą wziąć udziału w Eucharystii, winni dołożyć starań, aby jak najpełniej uczestniczyć z oddalenia w liturgii niedzielnej Mszy św., najlepiej przez lekturę czytań i modlitw mszalnych przewidzianych na ten dzień, a także przez wzbudzenie w sobie pragnienia Eucharystii”.
DZIĘKUJĘ za ofiary składane na tacę, do skarbony, wpłacane na konto parafialne (nr 64 1050 1575 1000 0022 2248 8492), z pomocą eOfiary.
W intencji wszystkich Dobrodziejów i Darczyńców naszego kościoła modlimy się w każdą drugą niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.30.