W naszej wspólnocie parafialnej o oprawę liturgiczną niedzielnej mszy świętej o godzinie 11:00, przeznaczonej głównie dla dzieci i ich rodziców, choć nie tylko, dba schola „Maciejki”, którą opiekuje się siostra Ewa.

Każde dziecko, jeśli tylko zechce, może dołączyć do zespołu. Nie istnieją żadne egzaminy sprawdzające predyspozycje muzyczne kandydatów. Selekcja następuje w sposób naturalny. Jedne dzieci przychodzą, inne odchodzą. Skład scholi ciągle się więc zmienia.

Spotkania scholi odbywają się w soboty o godzinie 11:30 w salce parafialnej przy pl. bp. Nankiera 16A. Do scholi można się zgłaszać po mszy świętej o godzinie 11:00 w niedzielę do siostry Ewy.

2020-05-23 – Reaktywacja scholi dziecięcej „Maciejki” po okresie kwarantanny
Zdjęcie scholi dziecięcej „Maciejki” wykonane po niedzielnej mszy świętej o 11:00 19 stycznia 2020.
Schola dziecięca Maciejki, 19 stycznia 2020