Sakrament pokuty w naszej parafii sprawowany jest:

• w tygodniu pół godziny przed każdą Mszą Świętą
  • w niedziele podczas Mszy Świętych
  • podczas niedzielnej adoracji (17.00 – 18.00)
  • podczas Gorzkich Żali
  • podczas nabożeństwa pierwszosobotniego

Aby dobrze odprawić Spowiedź Świętą należy spełnić pięć warunków dobrej spowiedzi:

1. Rachunek sumienia – jest to przypomnienie sobie grzechów, które popełniliśmy.
  2. Żal za grzechy – żałuje za grzechy ten, kto smuci się, że zgrzeszył, obrzydza sobie popełnione grzechy i postanawia poprawę.
  3. Mocne postanowienie poprawy – następstwem prawdziwego i szczerego żalu jest postanowienie poprawy.
  4. Szczera spowiedź – w spowiedzi mówię prawdę. Kapłanowi nie wolno niczego powiedzieć, co usłyszał w konfesjonale. Obowiązuje go tajemnica spowiedzi. Jeżeli przy spowiedzi świadomie zatajam grzech ciężki, nie otrzymuję odpuszczenia grzechów i popełniam świętokradztwo. Jeżeli przez zapomnienie nie wyznaję grzechu ciężkiego, spowiedź taka jest ważna, a zapomniany grzech muszę wyznać przy następnej spowiedzi.
  5. Zadośćuczynienie Panu Bogu i bliźniemu – zadośćuczynicie bliźniemu polega na naprawieniu wyrządzonej mu krzywdy i szkody.