ks. mgr lic. Arkadiusz Krziżok, proboszcz

Ks. Arkadiusz Krziżok urodził się w 1971 roku w Raciborzu na Górnym Śląsku. Z wykształcenia jest mechanikiem sprzętu radiowo-telewizyjnego. Szkołę średnią ukończył w trybie wieczorowym, równocześnie prowadząc własny zakład naprawy sprzętu elektronicznego. W latach 1990-1992 pełnił zasadniczą służbę wojskową w Wojskach Lotniczych i Obrony Powietrznej. Po jej zakończeniu pracował krótki czas w Policji, a następnie w Straży Miejskiej w rodzinnym mieście, gdzie był m.in. dzielnicowym, oskarżycielem na kolegiach oraz zawodowym kierowcą pojazdów uprzywilejowanych.

Studia filozoficzno-teologiczne w Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym we Wrocławiu rozpoczął w 1995 roku i ukończył je przyjęciem święceń kapłańskich w 2001 roku. Pracował dotychczas w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Brzegu (2001 – 2006), gdzie zajmował się Liturgiczną Służbą Ołtarza (około 120 ministrantów) oraz Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży. Uczył tam w Zespole Szkół Zawodowych oraz przez trzy lata był kapelanem młodzieży w Ochotniczym Hufcu Pracy w Brzegu. Organizował każdego roku tzw. „Wczasorekolekcje – wakacje z Bogiem” nad morzem dla około 150 dzieci i młodzieży, także zagrożonej alkoholizmem oraz z rodzin patologicznych i dysfunkcyjnych. W 2006 roku został uhonorowany przez Radę Miasta i Burmistrza Brzegu medalem „Bene mariente – Dobrze zasłużonemu” dla miasta i społeczności brzeskiej.

W latach 2006 – 2011 pracował w parafii katedralnej św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu, gdzie m.in. zajmował się wspólnotą Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i katechizował w gimnazjum. Od 2006 roku jest asystentem diecezjalnym Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej.

Od II roku studiów związany z zakładem dla dzieci i młodzieży z porażeniem mózgowym w Wierzbicach koło Wrocławia, gdzie wraz z młodzieżą prowadzi comiesięczną akcję charytatywną.

Jego pasją jest duszpasterstwo, a zainteresowania to Człowiek, jazz, Chopin oraz góry, zwłaszcza polskie Tatry; jest członkiem Klubu Zdobywców Korony Gór Polskich.

ks. mgr lic. Tomasz Gospodaryk, wikariusz

Urodzony 7 stycznia 1978 roku w Środzie Śląskiej. Po ukończeniu szkoły podstawowej w rodzinnej Miękini, uczęszczał do Technikum Kolejowego we Wrocławiu; uzyskując wykształcenie – technika radiokomunikacji. W 1999 rozpoczął studia na Papieskim Wydziale Teologicznym i formację w Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym we Wrocławiu. W 2004 roku obronił pracę magisterską z zakresu teologii praktycznej. 21 maja 2005 roku otrzymał święcenia kapłańskie, a w 2009 roku uzyskał stopień licencjata na studiach licencjacko-doktoranckich na PWT we Wrocławiu. W latach 2005-2009 pracował w parafii Miłosierdzia Bożego w Brzegu, następnie od 2009 do 2014 roku w parafii św. Franciszka z Asyżu we Wrocławiu. W tym okresie pracował m.in. w liceum i gimnazjum, opiekował się scholą i LSO, prowadził wspólnoty młodzieżowe, przygotowywał młodzież do sakramentu bierzmowania, był przewodnikiem brzeskiej grupy pielgrzymkowej, organizował przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Madrycie i w Rio; obecnie pracuje w sztabie diecezjalnym do ŚDM Kraków 2016. Organizował liczne wyjazdy pielgrzymkowe, wakacje z Bogiem dla młodzieży i dorosłych, był również kapelanem ASK we Wrocławiu.

Pasją księdza Tomasza są szlaki św. Jakuba w Polsce i w Hiszpanii, wyprawy w góry oraz sport.

ks. Mariusz Wyrostkiewicz, wikariusz

Ks. Mariusz Wyrostkiewicz urodził się w roku 1977 w Oławie, gdzie ukończył edukację podstawową. Kolejne 24 lata edukacji we Wrocławiu zaowocowały dyplomami z elektroniki, informatyki, teologii i psychoterapii. W między czasie pracował jako inspektor ds. zamówień publicznych, elektryk, informatyk, nauczyciel a także jako pracownik fizyczny na budowie i w hucie.

Po ukończeniu w 2009 roku Seminarium Duchownego, kapłańską posługę pełnił w parafii pw. św. Józefa w Wąsoszu, a następnie od 2015 do 2020 roku w parafii pw. św. Jakuba i Krzysztofa we Wrocławiu Psie Pole. Przez ten czas katechizował w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, w Gimnazjach, Szkole Podstawowej, w Gassie oraz w Lotniczych Zakładach Naukowych i Świetlicy środowiskowej. W tym czasie opiekował się Liturgiczną Służbą Ołtarza, Scholą, Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży oraz Kołem Biblijnym i kandydatami do bierzmowania. Wielokrotnie był przewodnikiem na pielgrzymkach do Trzebnicy i Częstochowy, a także organizował bądź uczestniczył jako kierownik lub wychowawca w zimowym i letnim wypoczynku dzieci i młodzieży. Od 2010 roku działa na rzecz dzieci z Domu dziecka w Krzydlinie Małej.

Pasja: pomaganie, rozwijanie zainteresowań zawodowych, spacery w górach.

Poprzedni duszpasterze

• ks. Maciej Dębogórski, wikariusz – odwołany na prośbę proboszcza