Dawid Bieniecki

Urodzony 9 maja 1997 roku w Jeleniej Górze. Absolwent klasy matematyczno-fizycznej II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze (2016) oraz Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej Legnicy w klasie organów mgra Zenona Siegieńczuka (2016). Od października 2016 roku student na Wydziale Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, na specjalnościach: prowadzenie zespołów wokalnych i instrumentalnych w klasie dyrygowania prof. dr hab. Marty Kierskiej-Witczak oraz muzyka kościelna w klasie organów dra Tomasza Głuchowskiego.

Doświadczenie muzyczne gromadził jako psałterzysta i członek chóru działającego przy rodzinnej parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Jeleniej Górze – Cieplicach. Dotychczas pełnił funkcje organisty w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu w Jeleniej Górze (październik 2015 – luty 2016) jak i drugiego organisty we wspomnianej parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia (październik 2015 – październik 2016) oraz w parafii ewangelicko-augsburskiej przy kościele Marii Panny w Legnicy (lipiec 2015 – czerwiec 2017). Również brał udział w kursach mistrzowskich z zakresu gry i improwizacji organowej m.in. z prof. T. Nowakiem, prof. H. Botorem, prof. N. Hakimem (Francja), mgr. K. Mossakowskim (Francja).

Z naszą parafią związany stałe od 1 listopada 2016 roku.

Piotr Fałdziński

Urodzony 11 maja 1999 roku w Kamiennej Górze. Absolwent Społecznego Ogniska Muzycznego w Kamiennej Górze w klasie gitary klasycznej mgra Ryszarda Jędrucha (2015) oraz klasy matematyczno-fizycznej w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kamiennej Górze (2018). Od października 2018 roku student na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku prawo i administracja. Obecnie również uczeń klasy dyplomowej Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Legnicy w klasie organów mgra Antoniego Pokory.

Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w piątej klasie szkoły podstawowej. Doświadczenie muzyczne gromadził jako psałterzysta i kantor w rodzinnej parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze, w której to również pełnił funkcję drugiego organisty (styczeń 2017 – wrzesień 2018). Współpracował z niemiecką gazetą „Schlesischen Gebirgsboten”, dla której pisał artykuły na temat muzyki organowej na Dolnym Śląsku. Podczas wielu zagranicznych podróży, miał okazję grać m.in. w katedrze w Kolonii, a także na "słonecznych" organach w Görlitz.

Z naszą parafią związany stałe od 1 października 2018 roku.

Siostra Barbara

Siostra Magdalena

• Krzysztof Bagiński (od 2016-11-01 do 2018-09-15)
  • Ireneusz Kuś