Wielka gra – debata
26 stycznia (poniedziałek), 17:00, Civitas Christiana, Wrocław, ul. Staromłyńska 2A/U12
26 stycznia (poniedziałek), 17:00, Civitas Christiana, Wrocław, ul. Staromłyńska 2A/U12
przez ks. Arkadiusz Krziżok · Published 9 października 2021 · Last modified 6 listopada 2021
Chcemy zadać pytanie o aktualność postaci Prymasa Tysiąclecia. 11 października, o godzinie 17:00, w auli PWT.
Fundacja Obserwatorium Społeczne, przy wsparciu Miasta Wrocławia, przygotowała stronę promująca życie i działalność ks. prof. Jana Kruciny – Wrocławianina z wyboru, wybitnego znawcy i popularyzatora katolickiej nauki społecznej. Witryna prezentuje postać ks. Jana Kruciny,...
Fundacja Obserwatorium Społeczne zachęca do zapoznania się z nagraniami debat traktujących o aktualnych problemach społecznych Wrocławia, Dolnego Śląska i Polski.
Widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza na wyjątkowy koncert z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły – Papieża Jana Pawła II. Niepowtarzalne widowisko muzyczne, przygotowane z udziałem znanych...
przez ks. Arkadiusz Krziżok · Published 28 września 2019 · Last modified 6 listopada 2021
Fundacja Obserwatorium Społeczne serdecznie zaprasza na spotkanie z Marcinem Krzyżanowskim, Wicemarszałkiem Województwa Dolnośląskiego. Spotkanie będzie okazją do rozmowy na temat jakości współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego oraz oczekiwań środowiska katolickich organizacji pozarządowych względem...
Transmisje można oglądać jedynie NA ŻYWO, ponieważ MSZA ŚWIĘTA jest spotkaniem z ŻYWYM BOGIEM, a nie z obrazem, który można sobie przewijać w dowolnym momencie.
Ponadto warto przypomnieć, że jeśli nie mamy przeszkód zdrowotnych to oglądanie Mszy Świętej nie zastępuje moralnego obowiązku wobec III przykazania (Pamiętaj, abyś dzień święty święcił).
W liście Jana Pawła II o świętowaniu niedzieli czytamy: „ci z wiernych, którzy z powodu choroby, niesprawności lub innej ważnej przyczyny nie mogą wziąć udziału w Eucharystii, winni dołożyć starań, aby jak najpełniej uczestniczyć z oddalenia w liturgii niedzielnej Mszy św., najlepiej przez lekturę czytań i modlitw mszalnych przewidzianych na ten dzień, a także przez wzbudzenie w sobie pragnienia Eucharystii”.
DZIĘKUJĘ za ofiary składane na tacę, do skarbony, wpłacane na konto parafialne (nr 64 1050 1575 1000 0022 2248 8492), z pomocą eOfiary.
W intencji wszystkich Dobrodziejów i Darczyńców naszego kościoła modlimy się w każdą drugą niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.30.
Bóg zapłać!
ks. Arkadiusz, proboszcz
św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera
W pomyśle ujawnia się talent, a w wykonaniu – sztuka.Marie von Ebner-Eschenbach
2 Krl 25, 1-12 • Ps 137 • Mt 8, 1-4
Jana, Pawła