Archidiecezjalna droga krzyżowa osób chorych i niepełnosprawnych
26 marca o godzinie 10:00 w archikatedrze wrocławskiej, z transmisjami online.
26 marca o godzinie 10:00 w archikatedrze wrocławskiej, z transmisjami online.
W trosce o bezpieczeństwo osób starszych dolnośląska Policja wdraża nowy projekt pn. „Senior Online”.
Mija właśnie 1700 lat od dekretu cesarza Konstantyna I Wielkiego, który – dnia 7 marca 321 roku – zarządził, aby dies solis, dzień Słońca, stał się dniem wolnym od pracy.
Z kościoła uniwersyteckiego wiedzie trasa niebieska, Matki Bożej Wspomożycielki i Wrocławia, 19 marca, o godzinie 18:00.
„Media to czwarta władza”. Tymczasem media społecznościowe okazują się pierwszą władzą: nawet przed władzą państwową. W jaki sposób blokada określonych treści w mediach wpływa na nasze życie? Co katolik może a co warto, by...
W związku z trwającymi protestami dotyczącymi wyroku Trybunału Konstytucyjnego i wzrostem naruszeń wolności religijnej przypominamy o inicjatywie – Laboratorium Wolności Religijnej – które powstało z inspiracji Fundacji Pro Futuro Theologiae działającej przy Wydziale Teologicznym...
Redakcja Audycji Katolickich wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu wiernych, przygotowuje cykl spotkań rekolekcyjnych wielkopostnych dla trzech grup: dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Rekolekcje emitowane będą w TVP3 w następujących terminach i porach.
Dziś rozpoczynamy w Kościele Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
Projekt zakłada nawiedzanie przez wiernych 14 kościołów we Wrocławiu, przy czym każdy z nich jest miejscem do rozważenia jednej (kolejnej) stacji Drogi Krzyżowej.
Zapraszamy wszystkich, by w dniu 11 lutego o godzinie 10:00 zasiedli wspólnie z nimi przed odbiorniki radiowe bądź ekrany komputerów.
Transmisje można oglądać jedynie NA ŻYWO, ponieważ MSZA ŚWIĘTA jest spotkaniem z ŻYWYM BOGIEM, a nie z obrazem, który można sobie przewijać w dowolnym momencie.
Ponadto warto przypomnieć, że jeśli nie mamy przeszkód zdrowotnych to oglądanie Mszy Świętej nie zastępuje moralnego obowiązku wobec III przykazania (Pamiętaj, abyś dzień święty święcił).
W liście Jana Pawła II o świętowaniu niedzieli czytamy: „ci z wiernych, którzy z powodu choroby, niesprawności lub innej ważnej przyczyny nie mogą wziąć udziału w Eucharystii, winni dołożyć starań, aby jak najpełniej uczestniczyć z oddalenia w liturgii niedzielnej Mszy św., najlepiej przez lekturę czytań i modlitw mszalnych przewidzianych na ten dzień, a także przez wzbudzenie w sobie pragnienia Eucharystii”.
DZIĘKUJĘ za ofiary składane na tacę, do skarbony, wpłacane na konto parafialne (nr 64 1050 1575 1000 0022 2248 8492), z pomocą eOfiary.
W intencji wszystkich Dobrodziejów i Darczyńców naszego kościoła modlimy się w każdą drugą niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.30.
Bóg zapłać!
ks. Arkadiusz, proboszcz
Niewyczerpanie pogodne usposobienie jest jednym z najcenniejszych darów niebios.Washington Irving
2 Krl 24, 8-17 • Ps 79 • Mt 7, 21-29
Wilhelma, Doroty