Europejskie Spotkanie Młodych Taizé – w tym roku online!
Choć nie możemy przeżyć Europejskiego Spotkania Młodych Taizé tak jak w zeszłym roku, to możemy się w nie włączyć w innej formie.
Choć nie możemy przeżyć Europejskiego Spotkania Młodych Taizé tak jak w zeszłym roku, to możemy się w nie włączyć w innej formie.
Podobnie jak co roku organizatorzy chcą nieść Dobrą Nowinę na całą Polskę, mogą to zrobić bez żadnych barier realizując całość poprzez platformę online.
przez ks. Arkadiusz Krziżok · Published 12 grudnia 2020 · Last modified 16 stycznia 2021
Uroczyste nadanie patronatu św. Andrzeja Boboli katolickiej telewizji EWTN Polska odbędzie się w naszym kościele w przyszłą niedzielę, 20 grudnia o godz. 9:30.
Prośba do wszystkich wiernych, o włączenie się w inicjatywę uczczenia pamięci ofiar stanu wojennego w Polsce.
„Badania naukowe potwierdzając, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu […].”
XXI Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie obchodzić będziemy 6 grudnia, w II niedzielę Adwentu.
przez ks. Arkadiusz Krziżok · Published 28 listopada 2020 · Last modified 16 stycznia 2021
„To nie aborcja jest miłosierdziem dla dziecka, ale urodzenie go i opieka paliatywna!”
W zakrystii możemy się zgłaszać do przeżycia wybranego przez siebie jednego dnia postu o chlebie i wodzie w czasie adwentu w intencji o zatrzymanie epidemii, zdrowie dla chorych, narodowe nawrócenie i pokój w Ojczyźnie.
28 listopada, w godzinach 10–16, notariusze z całej Polski będą dostępni przez telefon, streaming video, live chat oraz e-mail, aby udzielać bezpłatnych odpowiedzi.
Do końca listopada, w godzinach urzędowania Parafialnego Zespołu Caritas (czyli w poniedziałek i piątek, od 1600 do 1700) możemy przynosić zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny, składając go pod wiatę przy parafialnym Caritas.
Transmisje można oglądać jedynie NA ŻYWO, ponieważ MSZA ŚWIĘTA jest spotkaniem z ŻYWYM BOGIEM, a nie z obrazem, który można sobie przewijać w dowolnym momencie.
Ponadto warto przypomnieć, że jeśli nie mamy przeszkód zdrowotnych to oglądanie Mszy Świętej nie zastępuje moralnego obowiązku wobec III przykazania (Pamiętaj, abyś dzień święty święcił).
W liście Jana Pawła II o świętowaniu niedzieli czytamy: „ci z wiernych, którzy z powodu choroby, niesprawności lub innej ważnej przyczyny nie mogą wziąć udziału w Eucharystii, winni dołożyć starań, aby jak najpełniej uczestniczyć z oddalenia w liturgii niedzielnej Mszy św., najlepiej przez lekturę czytań i modlitw mszalnych przewidzianych na ten dzień, a także przez wzbudzenie w sobie pragnienia Eucharystii”.
DZIĘKUJĘ za ofiary składane na tacę, do skarbony, wpłacane na konto parafialne (nr 64 1050 1575 1000 0022 2248 8492), z pomocą eOfiary.
W intencji wszystkich Dobrodziejów i Darczyńców naszego kościoła modlimy się w każdą drugą niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.30.
Bóg zapłać!
ks. Arkadiusz, proboszcz
Niewyczerpanie pogodne usposobienie jest jednym z najcenniejszych darów niebios.Washington Irving
2 Krl 24, 8-17 • Ps 79 • Mt 7, 21-29
Wilhelma, Doroty