Dziś uroczystość Bożego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Procesja Bożego Ciała odbędzie się po południu po Mszy Świętej w naszym kościele o godzinie 16:00. Od Placu Uniwersyteckiego przejdziemy ulicą Uniwersytecką, Biskupa Nankiera, Piaskową i św. Jadwigi do kościoła NMP na Piasku, gdzie po procesji będzie można również uczestniczyć w Mszy Świętej.
W najbliższą niedzielę 22 czerwca, o godzinie 17:00 zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu uczniów i dyplomantów Metropolitalnego Studium Organistowskiego we Wrocławiu. Natomiast podczas Mszy Świętej o godzinie 18:00 będzie śpiewał żeński Chór Cornelli Connelly z Kalifornii z USA.
Dekretem Metropolity Wrocławskiego Jego Ekscelencji Ks. Abpa Józefa Kupnego – ks. dr Bartosz Barczyszyn, został odwołany z funkcji wikariusza naszej parafii i mianowany proboszczem w parafii św. Franciszka w Namysłowie. W najbliższą niedzielę 22 czerwca, na Mszy Świętej o godzinie 11:00 chcemy podziękować ks. Bartoszowi za jego posługę w naszej wspólnocie parafialnej, i modlić się o Boże błogosławieństwo dla niego na nowej placówce duszpasterskiej.
<h>Niedziela Trójcy Świętej – 15 czerwca 2014</h>
Dziś obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej, kończącą okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Msza Święta o godzinie 12:30 jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca w języku łacińskim, z udziałem Chóru Marianum.
Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych – do wspólnego śpiewu litanii ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – codziennie po Mszy Świętej o godzinie 18:00.
Jutro w poniedziałek 16 czerwca przypada pierwsza rocznica ingresu i przejęcia posłannictwa Pasterza naszej diecezji przez Jego Ekscelencję Ks. Bpa Józefa Kupnego. Pamiętajmy w tym dniu o naszym Metropolicie w modlitwie.
W środę o godzinie 18:00 odprawimy Mszę Świętą zbiorową za zmarłych. Kartki z wypisanymi imionami naszych zmarłych składamy do koszyka na balustradzie przed Mszą Świętą.
W czwartek 19 czerwca, przypada uroczystość Bożego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Udział w Eucharystii w tym dniu jest obowiązkowy. Tradycyjnie procesja Bożego Ciała odbędzie się po południu po Mszy Świętej w naszym kościele o godzinie 16:00. Od Placu Uniwersyteckiego przejdziemy ulicą Uniwersytecką, Biskupa Nankiera, Piaskową i św. Jadwigi do kościoła NMP na Piasku, gdzie po procesji będzie można również uczestniczyć w Mszy Świętej.Dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe zapraszamy do udziału w procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki zachęcamy do sypania kwiatków, a chłopców do dzwonienia dzwonkami. Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy i udział Chóru Marianum. Zachęcamy do licznego udziału w procesji, która jest dla nas okazją do publicznego wyznania naszej wiary oraz godnego uczczenia żywej obecności Chrystusa w tajemnicy Eucharystii.
W przyszłą niedzielę 22 czerwca, o godzinie 17:00 zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu uczniów i dyplomantów Metropolitalnego Studium Organistowskiego we Wrocławiu. Natomiast podczas Mszy Świętej o godzinie 18:00 będzie śpiewał żeński Chór Cornelli Connelly z Kalifornii z USA.
Dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary do puszek, z przeznaczeniem na zakup multimedialnego sprzętu do wyświetlania tekstów pieśni. Zebraliśmy 750 zł.Dziś przy wyjściu z kościoła, mamy okazję złożyć ofiary do puszek jako wsparcie dla poszkodowanych w powodzi na Bałkanach, zgodnie z apelem papieża Franciszka. Caritas w naszej Ojczyźnie w imieniu Kościoła przekazała już na ten cel 20 tysięcy euro.
Zachęcamy do czytania kolejnego numeru Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy m.in. ciekawy reportaż dotyczący podpisania deklaracji wiary przez katolickich lekarzy, a także o świętowaniu 25 lat wolności bez solidarności. Dla dzieci do nabycia lipcowy numer Małego Gościa.
W odchodzącym tygodniu do wieczności z naszej wspólnoty odeszli: śp. Jerzy Jakubowski (lat 58), śp. Andrzej Olejnik (lat 69), śp. Anna Grzesiak (lat 90). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Transmisje można oglądać jedynie NA ŻYWO, ponieważ MSZA ŚWIĘTA jest spotkaniem z ŻYWYM BOGIEM, a nie z obrazem, który można sobie przewijać w dowolnym momencie.
Ponadto warto przypomnieć, że jeśli nie mamy przeszkód zdrowotnych to oglądanie Mszy Świętej nie zastępuje moralnego obowiązku wobec III przykazania (Pamiętaj, abyś dzień święty święcił).
W liście Jana Pawła II o świętowaniu niedzieli czytamy: „ci z wiernych, którzy z powodu choroby, niesprawności lub innej ważnej przyczyny nie mogą wziąć udziału w Eucharystii, winni dołożyć starań, aby jak najpełniej uczestniczyć z oddalenia w liturgii niedzielnej Mszy św., najlepiej przez lekturę czytań i modlitw mszalnych przewidzianych na ten dzień, a także przez wzbudzenie w sobie pragnienia Eucharystii”.
DZIĘKUJĘ za ofiary składane na tacę, do skarbony, wpłacane na konto parafialne (nr 64 1050 1575 1000 0022 2248 8492), z pomocą eOfiary.
W intencji wszystkich Dobrodziejów i Darczyńców naszego kościoła modlimy się w każdą drugą niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.30.