2020-09-13 – Pierwsza komunia święta
Zdjęcia wykonała Elżbieta Wroczyńska. Dostępne są także jako album na Google Zdjęcia.
Zdjęcia wykonała Elżbieta Wroczyńska. Dostępne są także jako album na Google Zdjęcia.
Zdjęcia dostępne są także jako album na Google Zdjęcia.
Ksiądz Arcybiskup Metropolita w uznaniu zasług przyznał Medal Świętej Jadwigi Śląskiej Panu Eugeniuszowi Stępniakowi.
Zdjęcia dostępne są także jako album na Google Zdjęcia.
Zdjęcia dostępne są także jako album na Google Zdjęcia.
Zdjęcia dostępne są także jako album na Google Zdjęcia.
Zdjęcia dostępne są także jako album na Google Zdjęcia.
Aktualności / Multimedia / Zdjęcia
przez ks. Arkadiusz Krziżok · Published 25 lipca 2020 · Last modified 3 sierpnia 2020
48 godzin w Tatrach: trasa 25 km z przewyższeniami, początek godz. 06:00, Kuźnice – Kasprowy Wierch – Czerwone Wierchy – Msza za Ciemniakiem – Dolina Kościeliska – koniec godz. 18.00. Zdjęcia dostępne są także...
W dniach od 1 do 8 lipca przeżywaliśmy, kolejne już, parafialne wczasorekolekcje w Gryżynie, w samym sercu Gryżyńskiego Parku Krajobrazowego w województwie lubuskim. Grupa – jak i parafia – zawierała pełen przekrój wieków i...
Aktualności / Grupy parafialne / Multimedia / Schola "Maciejki" / Zdjęcia
przez ks. Tomasz Gospodaryk · Published 6 lipca 2020 · Last modified 3 sierpnia 2020
W dniach 26 do 29 czerwca nasza parafialna schola „Maciejki” dowodzona przez s. Ewę i ks. Tomasza wyruszyła na wakacyjną podróż do Barda.
Transmisje można oglądać jedynie NA ŻYWO, ponieważ MSZA ŚWIĘTA jest spotkaniem z ŻYWYM BOGIEM, a nie z obrazem, który można sobie przewijać w dowolnym momencie.
Ponadto warto przypomnieć, że jeśli nie mamy przeszkód zdrowotnych to oglądanie Mszy Świętej nie zastępuje moralnego obowiązku wobec III przykazania (Pamiętaj, abyś dzień święty święcił).
W liście Jana Pawła II o świętowaniu niedzieli czytamy: „ci z wiernych, którzy z powodu choroby, niesprawności lub innej ważnej przyczyny nie mogą wziąć udziału w Eucharystii, winni dołożyć starań, aby jak najpełniej uczestniczyć z oddalenia w liturgii niedzielnej Mszy św., najlepiej przez lekturę czytań i modlitw mszalnych przewidzianych na ten dzień, a także przez wzbudzenie w sobie pragnienia Eucharystii”.
DZIĘKUJĘ za ofiary składane na tacę, do skarbony, wpłacane na konto parafialne (nr 64 1050 1575 1000 0022 2248 8492), z pomocą eOfiary.
W intencji wszystkich Dobrodziejów i Darczyńców naszego kościoła modlimy się w każdą drugą niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.30.
Bóg zapłać!
ks. Arkadiusz, proboszcz
św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera
W pomyśle ujawnia się talent, a w wykonaniu – sztuka.Marie von Ebner-Eschenbach
2 Krl 25, 1-12 • Ps 137 • Mt 8, 1-4
Jana, Pawła