Uroczystość inauguracji Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Osobowickiej
8 czerwca, godzina 15:00, uroczystości będzie przewodniczył ks. bp Maciej Małyga.
8 czerwca, godzina 15:00, uroczystości będzie przewodniczył ks. bp Maciej Małyga.
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu prosi o rozpowszechnienie powyższej informacji wśród parafian w celu dotarcia do wszystkich pokrzywdzonych.
Stowarzyszenie Dobry Inicjatyw „Pro Misio” oraz Green Office Ecologic składają serdeczne podziękowania za przyłączenie się Parafii Archidiecezji Wrocławskiej w 2024 roku do Akcji Zbiórki Elektrośmieci.
Bieżące braki krwi można sprawdzić na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof. dr hab. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu.
„Egzarcha (biskup) doniecki Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego (UKGK) Stepan Meniok prosi o wzmożenie modlitw o uwolnienie z rosyjskiej niewoli dwóch księży redemptorystów: ks. Iwana Lewickiego i ks. Bohdana Helety.”
19 maja, wyjazd autokarem albo przejście pieszo.
„W związku z narastającą w przestrzeni publicznej i działaniach rządu presją dotyczącą zmiany prawnej ochrony życia ludzkiego w kierunku legalizacji zabijania dzieci w łonie matek, pragniemy przypomnieć jednoznaczne i niezmienne stanowisko Kościoła w tej kwestii.”
„Jest to tak oczywiste, że powiedzenie tego brzmi niemal banalnie, ale nie oznacza to, aby było mniej prawdziwe: Kościół nie mógłby żyć bez waszego zaangażowania i posługi.”
19 maja (niedziela), od 14:00. Czuwanie przed zesłaniem Ducha Świętego 18 maja, 19:30.
28 kwietnia, „Na drogach jesteśmy z bliźnimi”.
Transmisje można oglądać jedynie NA ŻYWO, ponieważ MSZA ŚWIĘTA jest spotkaniem z ŻYWYM BOGIEM, a nie z obrazem, który można sobie przewijać w dowolnym momencie.
Ponadto warto przypomnieć, że jeśli nie mamy przeszkód zdrowotnych to oglądanie Mszy Świętej nie zastępuje moralnego obowiązku wobec III przykazania (Pamiętaj, abyś dzień święty święcił).
W liście Jana Pawła II o świętowaniu niedzieli czytamy: „ci z wiernych, którzy z powodu choroby, niesprawności lub innej ważnej przyczyny nie mogą wziąć udziału w Eucharystii, winni dołożyć starań, aby jak najpełniej uczestniczyć z oddalenia w liturgii niedzielnej Mszy św., najlepiej przez lekturę czytań i modlitw mszalnych przewidzianych na ten dzień, a także przez wzbudzenie w sobie pragnienia Eucharystii”.
DZIĘKUJĘ za ofiary składane na tacę, do skarbony, wpłacane na konto parafialne (nr 64 1050 1575 1000 0022 2248 8492), z pomocą eOfiary.
W intencji wszystkich Dobrodziejów i Darczyńców naszego kościoła modlimy się w każdą drugą niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.30.
Bóg zapłać!
ks. Arkadiusz, proboszcz
Narodzenie św. Jana Chrzciciela, uroczystość
Kto gardzi karceniem, wybiera nędzę i hańbę, kto słucha upomnienia, zyskuje szacunek.Prz 13, 18
Jana, Danuty