Ekstremalna Droga Krzyżowa
Z naszej parafii EDK wyrusza 1 kwietnia po mszy świętej o godzinie 18:00.
Z naszej parafii EDK wyrusza 1 kwietnia po mszy świętej o godzinie 18:00.
Komunikat na II Niedzielę Wielkiego Postu „Ad Gentes” 13 marca 2022, Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami
„Na wojnie nie ma ludzi niewierzących” – mówi Witalij Krywycki SDB, ordynariusz kijowsko-żytomierski w rozmowie z EWTN Polska.
W poniedziałek 7 marca, o godzinie 18:00 w auli PWT, pl. Katedralny 1.
„Arcybiskup Georg Gänswein, osobisty sekretarz i bliski powiernik papieża emeryta Benedykta XVI, szczegółowo skomentował aktualne oskarżenia wobec papieża Benedykta.”
Zbiórkę można wesprzeć na platformie internetowej www.siepomaga.pl/lenka-wojnar lub na stronach Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba” oraz Fundacji Polsat.
„W związku inwazją rosyjską na Ukrainę, w imieniu Konferencji Episkopatu Polski, stanowczo potępiam działania Rosji i Władimira Putina, uznając je za niedopuszczalny i haniebny akt barbarzyństwa, skierowany wobec suwerenności i niezależności niepodległego państwa.”
Dla źródła ciepła i spalania paliw, które zostało uruchomione przed 1 lipca 2021 r., deklarację należy złożyć do 30 czerwca 2022 r. Dla nowszych 14 dni od dnia uruchomienia.
12 marca przypada 400 rocznica święceń kapłańskich św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Nowenna rozpoczyna się 3 marca, a zakończy w przededniu rocznicy święceń św. Andrzeja, tj. 11 marca.
„W najbliższy piątek, 4 marca, w pierwszy piątek Wielkiego Postu, Kościół w Polsce po raz szósty będzie przeżywał dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Ta duszpasterska inicjatywa Konferencji Episkopatu Polski, ustanowiona.”
Transmisje można oglądać jedynie NA ŻYWO, ponieważ MSZA ŚWIĘTA jest spotkaniem z ŻYWYM BOGIEM, a nie z obrazem, który można sobie przewijać w dowolnym momencie.
Ponadto warto przypomnieć, że jeśli nie mamy przeszkód zdrowotnych to oglądanie Mszy Świętej nie zastępuje moralnego obowiązku wobec III przykazania (Pamiętaj, abyś dzień święty święcił).
W liście Jana Pawła II o świętowaniu niedzieli czytamy: „ci z wiernych, którzy z powodu choroby, niesprawności lub innej ważnej przyczyny nie mogą wziąć udziału w Eucharystii, winni dołożyć starań, aby jak najpełniej uczestniczyć z oddalenia w liturgii niedzielnej Mszy św., najlepiej przez lekturę czytań i modlitw mszalnych przewidzianych na ten dzień, a także przez wzbudzenie w sobie pragnienia Eucharystii”.
DZIĘKUJĘ za ofiary składane na tacę, do skarbony, wpłacane na konto parafialne (nr 64 1050 1575 1000 0022 2248 8492), z pomocą eOfiary.
W intencji wszystkich Dobrodziejów i Darczyńców naszego kościoła modlimy się w każdą drugą niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.30.
Bóg zapłać!
ks. Arkadiusz, proboszcz
Niewyczerpanie pogodne usposobienie jest jednym z najcenniejszych darów niebios.Washington Irving
2 Krl 24, 8-17 • Ps 79 • Mt 7, 21-29
Wilhelma, Doroty