55 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu
55 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: Posłani-Wolni-Trzeźwi będzie trwał od 27 lutego (niedziela) do 5 marca (sobota).
55 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: Posłani-Wolni-Trzeźwi będzie trwał od 27 lutego (niedziela) do 5 marca (sobota).
Rozpoczęcie kursu – 13 marca.
Rekolekcje są skierowane do osób, które bezpośrednio lub pośrednio uczestniczyły w aborcji i odczuwają z tego powodu konsekwencje emocjonalne i duchowe.
Dyrektor oraz grono pedagogiczne Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 8 (Szkoła podstawowa nr 58 i Przedszkola nr 97) serdecznie zapraszają na „Drzwi otwarte” szkoły, które odbędą się w dniu 19 lutego w godzinach 9:00-13:00.
„Przez 10 lat wrocławska rodzina Państwa Błażewiczów w swoim domu wydrukowała setki tysięcy egzemplarzy nielegalnej, solidarnościowej bibuły.”
Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne (MWSD) we Wrocławiu zaprasza młodzież od 14 roku życia na rekolekcje „A wy za kogo Mnie uważacie?”. Odbędą się w dniach 25-27 lutego we wrocławskim seminarium przy pl. Katedralnym 14.
„Leżajsk jest znany z cudami słynącego wizerunku Matki Bożej Pocieszenia i najcenniejszych w Europie organów. Niewielu jednak wie, że to także miejsce objawień św. Józefa.”
Książka Raper w sutannie to ewangelizacyjna i powołaniowa propozycja dla księży, młodzieży, katechetów.
Szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie.
Transmisje można oglądać jedynie NA ŻYWO, ponieważ MSZA ŚWIĘTA jest spotkaniem z ŻYWYM BOGIEM, a nie z obrazem, który można sobie przewijać w dowolnym momencie.
Ponadto warto przypomnieć, że jeśli nie mamy przeszkód zdrowotnych to oglądanie Mszy Świętej nie zastępuje moralnego obowiązku wobec III przykazania (Pamiętaj, abyś dzień święty święcił).
W liście Jana Pawła II o świętowaniu niedzieli czytamy: „ci z wiernych, którzy z powodu choroby, niesprawności lub innej ważnej przyczyny nie mogą wziąć udziału w Eucharystii, winni dołożyć starań, aby jak najpełniej uczestniczyć z oddalenia w liturgii niedzielnej Mszy św., najlepiej przez lekturę czytań i modlitw mszalnych przewidzianych na ten dzień, a także przez wzbudzenie w sobie pragnienia Eucharystii”.
DZIĘKUJĘ za ofiary składane na tacę, do skarbony, wpłacane na konto parafialne (nr 64 1050 1575 1000 0022 2248 8492), z pomocą eOfiary.
W intencji wszystkich Dobrodziejów i Darczyńców naszego kościoła modlimy się w każdą drugą niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.30.
Bóg zapłać!
ks. Arkadiusz, proboszcz
Niewyczerpanie pogodne usposobienie jest jednym z najcenniejszych darów niebios.Washington Irving
2 Krl 24, 8-17 • Ps 79 • Mt 7, 21-29
Wilhelma, Doroty