Ogólnopolska konferencja pedagoficzna nauczyciel wobec wyzwań współczesności
Inspiracje bł. Natalii Tułasiewicz (1906-1945). 23 listopada, aula PWT.
Inspiracje bł. Natalii Tułasiewicz (1906-1945). 23 listopada, aula PWT.
Dyskusja odbędzie się 8 listopada, o godzinie 17:00 w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego przy pl. Katedralnym 1a we Wrocławiu. Wstęp na spotkanie jest wolny.
Penitencjaria Apostolska, po wysłuchaniu licznych próśb, które napłynęły ostatnio od różnych Pasterzy Kościoła w związku z wciąż trwającą pandemią, potwierdza i rozszerza na cały listopad 2021 r. wszystkie dobrodziejstwa duchowe, już udzielone 22 października...
Każdy drugi wtorek miesiąca, 18:00, ul. Krucza 58 (franciszkanie).
Środa, 27 października, 18:00, w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralna 4, na Ostrowie Tumskim.
23 października, msza św. o 18:30, potem koncert o 19:30, w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu we Wrocławiu.
23 października o godzinie 18:00 w kościele pw. Krzyża świętego na Ostrowie Tumskim.
„Św. Jadwiga skuteczną orędowniczką w czasach pandemii”
przez ks. Arkadiusz Krziżok · Published 9 października 2021 · Last modified 6 listopada 2021
Chcemy zadać pytanie o aktualność postaci Prymasa Tysiąclecia. 11 października, o godzinie 17:00, w auli PWT.
Parafia organizuje autobus powrotny z Trzebnicy do Wrocławia. Zapisy w zakrystii.
Transmisje można oglądać jedynie NA ŻYWO, ponieważ MSZA ŚWIĘTA jest spotkaniem z ŻYWYM BOGIEM, a nie z obrazem, który można sobie przewijać w dowolnym momencie.
Ponadto warto przypomnieć, że jeśli nie mamy przeszkód zdrowotnych to oglądanie Mszy Świętej nie zastępuje moralnego obowiązku wobec III przykazania (Pamiętaj, abyś dzień święty święcił).
W liście Jana Pawła II o świętowaniu niedzieli czytamy: „ci z wiernych, którzy z powodu choroby, niesprawności lub innej ważnej przyczyny nie mogą wziąć udziału w Eucharystii, winni dołożyć starań, aby jak najpełniej uczestniczyć z oddalenia w liturgii niedzielnej Mszy św., najlepiej przez lekturę czytań i modlitw mszalnych przewidzianych na ten dzień, a także przez wzbudzenie w sobie pragnienia Eucharystii”.
DZIĘKUJĘ za ofiary składane na tacę, do skarbony, wpłacane na konto parafialne (nr 64 1050 1575 1000 0022 2248 8492), z pomocą eOfiary.
W intencji wszystkich Dobrodziejów i Darczyńców naszego kościoła modlimy się w każdą drugą niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.30.
Bóg zapłać!
ks. Arkadiusz, proboszcz
Niewyczerpanie pogodne usposobienie jest jednym z najcenniejszych darów niebios.Washington Irving
2 Krl 24, 8-17 • Ps 79 • Mt 7, 21-29
Wilhelma, Doroty