Mały Filipek walczy o przyszłość!
Filip Cygan, 8 lat, z przewlekłą chorobą nerek zbiera pieniądze na przystosowanie pokoju do dializ i inne wydatki związane z leczeniem.
Filip Cygan, 8 lat, z przewlekłą chorobą nerek zbiera pieniądze na przystosowanie pokoju do dializ i inne wydatki związane z leczeniem.
Prezes GUS prosi osoby, które jeszcze się nie spisały o niezwłoczne wypełnienie ustawowego obowiązku spisowego.
„Czym była herezja nacjonalizmu? – Andrzej Szeptycki i jego posługa. Współczesne zagrożenia dla wiary”
Hasłem przewodnim pielgrzymki są słowa „Pójdźcie do Józefa”.
Dnia 19 czerwca Ojciec Święty Franciszek uznał heroiczność męczeństwa 10 Sióstr Elżbietanek, zgadzając się tym samym na ich rychłą beatyfikację.
Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu z przyjemnością informuje, że uruchomił zapisy na zajęcia w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które rozpoczną się pod koniec października 2021 r. Zainteresowanych udziałem w zajęciach UTW prosimy o zgłoszenie...
Z relikwiami Świętej Doroty i Świętego Stanisława. 19 września wyruszy o 1600 z bazyliki św. Elżbiety.
17-18 wrzesień, wyjazd z naszej parafii o godz. 1315 i powrót ok. godz. 100 w nocy. Koszt 45 zł.
„I my dzisiaj wołamy: Jezusie, Synu Maryi, trzeźwości nie mamy! Zamiast radości i wesela, w naszych rodzinach panuje smutek i płyną łzy. Spójrz na łzy płynące z oczu milionów dzieci, żyjących w lęku przed własnymi rodzicami. Spójrz na łzy matek i ojców, którzy płaczą nad losem uzależnionych od alkoholu dzieci. Policz łzy żon i mężów, którym alkohol odebrał najbliższą osobę.”
W związku z trwającym obecnie Rokiem Rodziny Ojciec Święty Franciszek zwrócił się do biskupów i kapłanów z apelem i prośbą o przygotowanie osób świeckich oraz małżeństw do służby rodzinom w parafiach.
Transmisje można oglądać jedynie NA ŻYWO, ponieważ MSZA ŚWIĘTA jest spotkaniem z ŻYWYM BOGIEM, a nie z obrazem, który można sobie przewijać w dowolnym momencie.
Ponadto warto przypomnieć, że jeśli nie mamy przeszkód zdrowotnych to oglądanie Mszy Świętej nie zastępuje moralnego obowiązku wobec III przykazania (Pamiętaj, abyś dzień święty święcił).
W liście Jana Pawła II o świętowaniu niedzieli czytamy: „ci z wiernych, którzy z powodu choroby, niesprawności lub innej ważnej przyczyny nie mogą wziąć udziału w Eucharystii, winni dołożyć starań, aby jak najpełniej uczestniczyć z oddalenia w liturgii niedzielnej Mszy św., najlepiej przez lekturę czytań i modlitw mszalnych przewidzianych na ten dzień, a także przez wzbudzenie w sobie pragnienia Eucharystii”.
DZIĘKUJĘ za ofiary składane na tacę, do skarbony, wpłacane na konto parafialne (nr 64 1050 1575 1000 0022 2248 8492), z pomocą eOfiary.
W intencji wszystkich Dobrodziejów i Darczyńców naszego kościoła modlimy się w każdą drugą niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.30.
Bóg zapłać!
ks. Arkadiusz, proboszcz
Niewyczerpanie pogodne usposobienie jest jednym z najcenniejszych darów niebios.Washington Irving
2 Krl 24, 8-17 • Ps 79 • Mt 7, 21-29
Wilhelma, Doroty