Przewodniczący Episkopatu zachęca do modlitwy w intencji mieszkańców Bliskiego Wschodu
„Pragnę, aby Kościół w Polsce włączył się w inicjatywę modlitwy w intencji mieszkańców krajów Bliskiego Wschodu”
„Pragnę, aby Kościół w Polsce włączył się w inicjatywę modlitwy w intencji mieszkańców krajów Bliskiego Wschodu”
W niedzielę 13 czerwca o 16:30, w kościele pw. Jerzego Męczennika i Podwyższenia Krzyża Świętego, we Wrocławiu-Brochowie.
„Wyjątkowy duszpasterz, który kształtował pięć pokoleń Wrocławian.”
W zakrystii możemy się podpisać pod projektem ustawy wyrażając nasze wsparcie.
Caritas Archidiecezji Wrocławskiej pragnie poinformować, o wolnych miejscach w prowadzonych przez naszą instytucję Domach Opieki działających na zasadzie Domów Pomocy Społecznej.
„To święta!” – mówili ludzie, podobnie jak o Janie Pawle II, gdy s. Dulcissima odeszła. I do dziś opowiadają o uzdrowieniach z chorób, poczęciu dzieci i spokojnej śmierci za jej wstawiennictwem.
„Kończysz właśnie szkołę i szukasz wyjątkowego liceum? Mamy dla Ciebie propozycję nie do odrzucenia! Nasze liceum to więcej niż szkoła!”
XII pielgrzymka osób niepełnosprawnych oraz ich rodzin, opiekunów i przyjaciół do Henrykowa odbędzie się w sobotę 28 sierpnia.
„Gdy dziecko pyta o seks” i „Dzieci w wirtualnej sieci” to materiały przygotowane przez archidiecezję poznańską pod osobistym patronatem biskupa pomocniczego Szymona Stułkowskiego.
Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży archidiecezji wrocławskiej organizuje wyjazd do Taizé w Francji w dniach 10-19 lipca.
Transmisje można oglądać jedynie NA ŻYWO, ponieważ MSZA ŚWIĘTA jest spotkaniem z ŻYWYM BOGIEM, a nie z obrazem, który można sobie przewijać w dowolnym momencie.
Ponadto warto przypomnieć, że jeśli nie mamy przeszkód zdrowotnych to oglądanie Mszy Świętej nie zastępuje moralnego obowiązku wobec III przykazania (Pamiętaj, abyś dzień święty święcił).
W liście Jana Pawła II o świętowaniu niedzieli czytamy: „ci z wiernych, którzy z powodu choroby, niesprawności lub innej ważnej przyczyny nie mogą wziąć udziału w Eucharystii, winni dołożyć starań, aby jak najpełniej uczestniczyć z oddalenia w liturgii niedzielnej Mszy św., najlepiej przez lekturę czytań i modlitw mszalnych przewidzianych na ten dzień, a także przez wzbudzenie w sobie pragnienia Eucharystii”.
DZIĘKUJĘ za ofiary składane na tacę, do skarbony, wpłacane na konto parafialne (nr 64 1050 1575 1000 0022 2248 8492), z pomocą eOfiary.
W intencji wszystkich Dobrodziejów i Darczyńców naszego kościoła modlimy się w każdą drugą niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.30.
Bóg zapłać!
ks. Arkadiusz, proboszcz
Niewyczerpanie pogodne usposobienie jest jednym z najcenniejszych darów niebios.Washington Irving
2 Krl 24, 8-17 • Ps 79 • Mt 7, 21-29
Wilhelma, Doroty