Świętowanie Niedzieli Słowa Bożego
Niech 21 stycznia będzie prawdziwą niedzielą Słowa Bożego, podczas której będziemy mogli się podzielić, w jaki sposób Biblia przemienia nasze życie.
Niech 21 stycznia będzie prawdziwą niedzielą Słowa Bożego, podczas której będziemy mogli się podzielić, w jaki sposób Biblia przemienia nasze życie.
„Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości” – pod tym hasłem będzie przebiegał Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan w dniach od 18 do 25 stycznia.
„W czasie tak wielkiego doświadczenia, kiedy wojna pozostawia po sobie śmierć, cierpienie i zgliszcza, wspólnota Kościoła w Ukrainie nie jest sama, bo jest z nią Kościół w Polsce.”
3 grudnia (sobota), w Fundacji Evangelium Vitae. Prowadzi Dorota Wroczyńska.
Ruch Światło-Życie proponuje imprezę andrzejkową, która odbędzie się w sąsiedniej parafii, św. Bonifacego przy pl. Staszica 4.
Ruch Światło-Życie proponuje warsztaty w zakresie służby liturgicznej, jakie odbędą się w sąsiedniej parafii, św. Bonifacego przy pl. Staszica 4.
Podczas każdej mszy świętej będzie można wysłuchać świadectwa o trwaniu w wierności przysiędze małżeńskiej, (…)
„Jan Paweł II zgodnie z nabywaną wiedzą podjął zdecydowaną walkę z przypadkami wykorzystywania seksualnego dzieci i małoletnich przez niektórych duchownych (…)”
Chętni proszeni są o przybycie na najbliższy zjazd, 26 listopada, o godz. 10.00, do kościoła św. ap. Piotra i Pawła we Wrocławiu, przy ul. Katedralnej 4.
20 listopada, w trzecią niedzielę listopada, przypada Światowy dzień pamięci o ofiarach wypadków drogowych.
Transmisje można oglądać jedynie NA ŻYWO, ponieważ MSZA ŚWIĘTA jest spotkaniem z ŻYWYM BOGIEM, a nie z obrazem, który można sobie przewijać w dowolnym momencie.
Ponadto warto przypomnieć, że jeśli nie mamy przeszkód zdrowotnych to oglądanie Mszy Świętej nie zastępuje moralnego obowiązku wobec III przykazania (Pamiętaj, abyś dzień święty święcił).
W liście Jana Pawła II o świętowaniu niedzieli czytamy: „ci z wiernych, którzy z powodu choroby, niesprawności lub innej ważnej przyczyny nie mogą wziąć udziału w Eucharystii, winni dołożyć starań, aby jak najpełniej uczestniczyć z oddalenia w liturgii niedzielnej Mszy św., najlepiej przez lekturę czytań i modlitw mszalnych przewidzianych na ten dzień, a także przez wzbudzenie w sobie pragnienia Eucharystii”.
DZIĘKUJĘ za ofiary składane na tacę, do skarbony, wpłacane na konto parafialne (nr 64 1050 1575 1000 0022 2248 8492), z pomocą eOfiary.
W intencji wszystkich Dobrodziejów i Darczyńców naszego kościoła modlimy się w każdą drugą niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.30.
Bóg zapłać!
ks. Arkadiusz, proboszcz
Narodzenie św. Jana Chrzciciela, uroczystość
Kto gardzi karceniem, wybiera nędzę i hańbę, kto słucha upomnienia, zyskuje szacunek.Prz 13, 18
Jana, Danuty